Zamknij

Morawiecki podczas Zjazdu Dużych Rodzin: dla rządu najważniejszy jest rozwój polskiej rodziny

Redakcja
02.06.2018 17:25
Morawiecki
fot. East News

Rozwój polskiej rodziny jest dla rządu najważniejszy - mówi w sobotę premier Mateusz Morawiecki w Szczecinie podczas Zjazdu Dużych Rodzin. Według szefa rządu, nie ma silnej Polski bez silnych rodzin.

Morawiecki zabrał głos podczas VI edycji Zjazdu Dużych Rodzin. – Cechą charakterystyczną naszych działań w polityce społecznej i w polityce gospodarczej - którą chcę utrzymać do samego końca i chcę, żebyśmy tym mogli się szczycić - jest wiarygodność. Dlatego w ślad za naszymi pomysłami dla dużych rodzin poszły też czyny i środki budżetowe, dlatego dzisiaj obserwujemy zupełną zmianę podejścia do dużych rodzin" – mówił premier.

Zjazd Dużych Rodzin

Premier przypomniał o planach rządu w sprawie emerytury minimalnej dla kobiet, które urodziły co najmniej czworo dzieci i nie zdążyły wypracować swojej emerytury. Poruszona została też kwestia rządowych programów Maluch plus i Mieszkanie plus.

Mieszkanie plus i Maluch plus

Zdaniem Morawieckiego działania rządu mają sprawić, że pieniądze nieuczciwych przedsiębiorców trafią w ręce dużych rodzin. – Stąd również nasze działania, które zmieniły los Polski. Takie, jak zabranie pieniędzy mafiom VAT-owskim, przestępcom podatkowym i przekazanie ich dzieciom, przekazanie ich rodzinom dużym i trochę mniejszym – zapewniał premier.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz