Morawiecki nawiązał do zespołu Republika. Mocna odpowiedź gitarzysty grupy

Redakcja
04.10.2018 00:08
Morawiecki nawiązał do zespołu Republika. Mocna odpowiedź gitarzysty grupy
fot. PolskaPress/EastNews

Premier Mateusz Morawiecki podczas wyborczych spotkań w Bydgoszczy i Toruniu nawiązywał do twórczości zespołu Republika. – Pamiętacie refren „Republika marzeń”. To my, Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica walczymy o Rzeczpospolitą naszych marzeń – mówił. Słowa te nie spodobały się jednak gitarzyście Republiki Zbigniewowi Krzywańskiemu, który postanowił odpowiedzieć premierowi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Tu, z tego miasta pochodzi jeden z moich ulubionych zespołów rockowych, bo ja pamiętam bardzo dobrze zespół Republika – mówił podczas wyborczego spotkania w Toruniu premier Mateusz Morawiecki. – Pamiętacie ten refren: „Republika marzeń”? To my PiS, Zjednoczona Prawica, walczymy o Rzeczpospolitą naszych marzeń, o to, żeby była to Rzeczpospolita dumna jak polska husaria, szczęśliwa jak uśmiech dziecka, i zwyciężymy – dodał. 

Zobacz także

Słowa premiera najwyraźniej nie spodobały się gitarzyście Republiki Zbigniewowi Krzywańskiemu, który odpowiedział Morawieckiemu na swoim profilu na Facebooku.

„Panie Morawiecki, ciekawa interpretacja twórczości zespołu Republika. I tak cieszę się, że nie oświadczył Pan, że był założycielem naszego zespołu i pisał Pan teksty. Cała twórczość Republiki nie ma nic wspólnego z tym co Pan mówi i robi” – napisał Krzywański. 

RadioZET.pl/Antyradio/BM