Morawiecki: niech dziś jedynym symbolem dzielenia będzie łączący nas opłatek

Redakcja
24.12.2017 15:11
Morawiecki: niech dziś jedynym symbolem dzielenia będzie łączący nas opłatek
fot. PAP

Pora już odłożyć Twittera i smartfony, choinka sama się nie ubierze. Niech przy dzisiejszym wigilijnym stole jedynym symbolem dzielenia będzie łączący nasze rodziny opłatek - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Także ministerstwa opublikowały życzenia w mediach społecznościowych.

"Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!" - życzył internautom Mateusz Morawiecki. "Pora już odłożyć Twittera i smartfony, choinka sama się nie ubierze. Niech przy dzisiejszym wigilijnym stole, jedynym symbolem dzielenia, będzie łączący nasze rodziny opłatek" - napisał w wigilijne popołudnie szef polskiego rządu.

W sobotę Morawiecki przekazał życzenia Polakom w specjalnym filmie zamieszczonym na Twitterze Kancelarii Premiera. "Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, radości i nadziei, czas budowania tego, co najważniejsze, życzliwości, bliskości, szacunku" - mówił premier. Życzył także "spełnionej nadziei na lepsze jutro".

Film z okazji świąt w niedzielę zamieścił na Twitterze również minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Życzenia skierował m.in. do żołnierzy przebywających w kraju i za granicą. "Jesteście siłą i dumą narodu. Pamiętajcie o tym także w te szczególne dni Bożego Narodzenia. Wszystkiego najlepszego. Dobrych, wesołych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia" - życzył minister.

RadioZET.pl/pap/maal