Zamknij

Morawiecki o taśmach: kto nie przeklina, niech pierwszy rzuci kamieniem

Redakcja
08.10.2018 09:19
Morawiecki o taśmach: kto nie przeklina, niech pierwszy rzuci kamieniem
fot. PAP

– Kto nie przeklina, niech pierwszy rzuci kamieniem. Być może istnieją podobni święci, ale ja, gdy poruszam się w obszarze bardziej prywatnym, czasem użyję niecenzuralnego słowa – powiedział Mateusz Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Premier komentował nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele opublikowane przez portal Onet.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Marcin Makowski z tygodnika „Do Rzeczy” pytał Mateusza Morawieckiego o nagranie z restauracji Sowa i Przyjaciele ujawnione kilka dni temu przez portal Onet.pl.

Zobacz także

– Przede wszystkim byłem wtedy osobą prywatną, nie pełniłem żadnej funkcji publicznej […]. Poukładany to mogę się zgodzić. Ale czy grzeczny? Jeżeli przez „grzeczność” rozumiemy uprzejmość, to się staram, ale jeśli to miałoby oznaczać uległość albo bierność, to nie. Nigdy nie będę grzeczny wobec tych, którzy od lat okradają obywateli z pieniędzy, którzy okradają Polskę. Podjęliśmy się stanowczej walki z mafiami VAT-owskimi i przestępcami – powiedział.

Jak dodał, nagłe zainteresowanie wokół taśm, to konsekwencja jego ostrej walki z mafiami VAT-owskimi. – Nie dziwię się, że gdy mafie tracą przychody, zrobią wszystko, by się temu przeciwstawić. Będą atakować różnymi sposobami i metodami. Oskarżać, insynuować, straszyć. I to się właśnie dzieje, co nie jest zaskakujące. Gdy szliśmy na tę wojnę, wiedzieliśmy, że przestępcy łatwo nie skapitulują – podkreślił.

Zobacz także

Morawiecki przyznał, że nie jest zaskoczony treścią nagrań ujawnionych przez Onet.pl. – Na pewno nie pod wszystkim, co tam mówiłem, podpisałbym się dzisiaj, ale jeśli są tacy, którzy podczas takich rozmów wszystko po latach mogą powtórzyć, to zazdroszczę – stwierdził.

RadioZET.pl/Onet.pl/DoRzeczy/BM