Zamknij

Przegoniła złodzieja mopem. Morawiecki zachwycony. "Pani Zofia mi zaimponowała"

28.02.2020 11:36
Sklep
fot. Facebook screen/kociewiak.pl

Pani Zofia z Pinczyna bardzo mi zaimponowała! Odwaga i bezkompromisowość - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki o właścicielce małego sklepu w woj. pomorskim, która w walentynkowy samodzielnie odparła atak uzbrojonego napastnika. Pani Zofio, wyrazy najwyższego szacunku - dodał premier.

Zofia Burczyk, właścicielka małego sklepu w Pinczynie (woj. pomorskie), w walentynkowy wieczór samodzielnie odparła atak uzbrojonego i zamaskowanego napastnika. Ten wtargnął do sklepu tuż przed zamknięciem, by ukraść jej cały dzienny utarg. Kobieta myła akurat podłogę mopem, który okazał się bardzo pomocny w obezwładnieniu agresora.

Zobacz także

"Siano! Dawaj siano!" - krzyczał. "Ja ci dam siano!" - krzyknęła pani Zofia, chwyciła za mop i przegoniła napastnika. Całą akcję nagrały kamery monitoringu, a sprawę zrelacjonowały później media. Ona sama tak komentowała sprawę w rozmowie z lokalnym portalem kociewiak.pl:

Dopiero później dotarło do mnie, co mogło się stać. Nie wiem skąd ta odwaga – samoobrona [...] Wcześniej pracowałam przez wiele lat w dyskotece i tam ciągle się ktoś bil i przepychał. Wchodziłam wtedy w tłum i rozdzielałam. Może to dlatego, że wychowałam sporą gromadkę dzieci? Teraz jest to dosyć zabawna sytuacja, z której sama się śmieję, gdy oglądam nagranie, ale wtedy był dosyć niebezpiecznie 

Morawiecki chwali właścicielkę sklepu

Postawa kobiety wzbudziła uznanie premiera Mateusza Morawieckiego, który do wpisu na swoim profilu na Facebooku dołączył materiał Polsat News na temat tego incydentu:

"Kochani, Pani Zofia z Pinczyna bardzo mi zaimponowała! Odwaga i bezkompromisowość. Po prostu pokazała całej Polsce, jak należy sobie radzić z bandytami. Pani Zofio, wyrazy najwyższego szacunku" - napisał.

RadioZET.pl/PAP/Facebook/kociewiak.pl