Po tym punkcie expose Morawieckiego wszyscy byli zaskoczeni. Rząd PiS postąpi zgodnie z wyrokiem ws. Puszczy

Redakcja
12.12.2017 17:50
Po tym punkcie expose Morawieckiego wszyscy byli zaskoczeni. Rząd PiS postąpi zgodnie z wyrokiem ws. Puszczy
fot. Agencja Gazeta

Szanujemy postanowienia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Puszczy Białowieskiej i postąpimy zgodnie z jego wyrokiem” -– zadeklarował we wtorkowym expose premier Mateusz Morawiecki.

Expose Morawieckiego. Czy ktoś mu uwierzy? Nagraj się i wygraj Samsunga Galaxy J5

- Lasy są naszym bogactwem. To bogactwo najlepiej rozumieją i najlepiej o nie dbają leśnicy. Bardzo im za to dziękuję” -– powiedział Morawiecki.

Dodał, że działania leśników w Puszczy Białowieskiej miały na celu jej ochronę.

- „Chcemy wierzyć, że również unijne instytucje miały na celu dbałość o polską przyrodę. Chcemy w to wierzyć” –- podkreślił premier.

Oświadczył, że jego rząd szanuje postanowienia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. - „Postąpimy zgodnie z jego wyrokiem” –- zadeklarował.

Przed Trybunałem Sprawiedliwości UE toczy się postępowanie przeciwko Polsce w związku z wycinką w Puszczy Białowieskiej.

Podczas wtorkowej rozprawy przed TSUE w Luksemburgu Polska i Komisja Europejska podtrzymały swoje wcześniejsze stanowiska. Trybunał zdecydował, że opinia rzecznika generalnego TSUE w sprawie dotyczącej Puszczy Białowieskiej ma zostać wydana 20 lutego. Następnie Trybunał ma ją przeanalizować i wydać ostateczny wyrok.

Minister środowiska Jan Szyszko po raz kolejny zapewnił, że w sprawie Puszczy Białowieskiej działa zgodnie z prawem.

RadioZET.pl/pap/maal