Zamknij

Morawiecki: opodatkujemy najlepiej zarabiających, by składali się na najbardziej potrzebujących

Redakcja
20.04.2018 16:25
Mateusz Morawiecki
fot. Archiwum RadioZET.pl

Zaproponujemy w najbliższym czasie daninę solidarnościową, tak by najlepiej zarabiający mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących — powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier pomysł swój ogłosił po spotkaniu się w Sejmie z protestującymi opiekunami osób niepełnosprawnych. — Tak powstanie fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych — dodał.

Morawiecki chce pomóc niepełnosprawnym

W piątek po południu Mateusz Morawiecki udał się do Sejmu, aby spotkać się protestującymi tam rodzicami i opiekunami osób niepełnosprawnych. — Dziś chcemy zaproponować, aby ci ludzie, którzy są najbardziej poszkodowani przez los, zostali dodatkowo wsparci. Solidarne i sprawiedliwe państwo, takie, które jest wspólnotą, musi też polegać na tym, że ci najsilniejsi wspierają tych najbardziej potrzebujących, najsłabszych — mówił szef rządu.

Opodatkowanie najbogatszych

Premier zapowiedział realne działania, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących. — Dlatego zaproponujemy w najbliższym czasie specjalną daninę solidarnościową. Taką, żeby najbardziej zamożni ludzie, najlepiej zarabiający, mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących — zapewniał Morawiecki.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz