Zamknij

Morawiecki: płace za naszych rządów rosną średnio 4,6-5 proc. rocznie

Redakcja
16.06.2017 23:45
Morawiecki: płace za naszych rządów rosną średnio 4,6-5 proc. rocznie
fot. PAP

Wicepremier Mateusz Morawiecki pochwalił się, że za rządów PiS-u płace w Polsce rosną średnio 4,6-5 proc. rocznie. Przez osiem lat rządów Platformy i PSL wzrost wynagrodzeń wyniósł średnio rocznie 2,2-2,3 proc – porównywał minister.

Zagłosuj

Jesteś zadowolony/-na ze swoich zarobków?

Liczba głosów:

W trakcje wystąpienia na XII zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Spale wiceminister Morawiecki porównał tempo wzrostu wynagrodzeń obecnego rządu z poprzednim. Z wyliczeń wynika, że aktualnie pensje rosną około dwa razy szybciej, niż w czasach, gdy rządziła koalicja PO-PSL. – Przez osiem lat rządów Platformy i PSL wzrost wynagrodzeń wyniósł średnio rocznie 2,2-2,3 proc. W czasie rządów PiS w dwóch pierwszych latach 2016-2017 będzie to średnio 4,6 do 5 proc. rocznie – chwalił się wicepremier.

Koniec z tanią siłą roboczą

Jego zdaniem wzrost płac to mechanizmy, przez które "rozumiemy system gospodarki solidarnej, dzięki temu wierzymy, że skończy się tania siła robocza". "Nie chcemy być tanią siłą roboczą. Mamy znakomitych ludzi, genialnych, a jak ktoś nie jest genialny, to jest mądry i pracowity, chce dbać o swoją rodzinę i chce godnie pracować".

Zjazd Klubu Gazety Polskiej

Minister rozwoju i finansów przypomniał również cztery postulaty, które są dla człowieka najważniejsze: praca, rodzina, zarobki i mieszkanie. – Niektórymi już bardzo mocno się zajęliśmy – mówił na zjeździe Klubu Gazety Polskiej, na który następnego dnia ma przyjechać prezydent Andrzej Duda i szef MON Antoni Macierewicz.

Zobacz, jakie zawody będą potrzebne w ciągu najbliższych 15 lat:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz