Kiedy Mateusz Morawiecki wygłosi expose? Znamy dokładną godzinę

Redakcja
12.12.2017 06:56
Rząd
fot. PAP

We wtorkowe popołudnie mamy poznać plany nowego-starego rządu na najbliższe dwa lata. Premier Mateusz Morawiecki o godz. 16.00 wygłosi w Sejmie swoje expose.

Na godz. 16.00 właśnie zaplanowano początek obrad izby wyższej i wystąpienie premiera Morawieckiego. Planowo ma potrwać około godziny. Po krótkiej przerwie ma się natomiast rozpocząć debata nad expose.

Zobacz także

Zgodnie z sejmowym grafikiem na dyskusję przeznaczono osiem godzin, czyli ma ona trwać aż do drugiej w nocy. Głosowanie nad wotum zaufania dla nowej-starej Rady Ministrów odbędzie się najprawdopodobniej w środowy poranek.

Podczas krótkiego poniedziałkowego wystąpienia w Pałacu Prezydenckim nowy premier mówił, że jego rząd będzie rządem kontynuacji - latarnią, punktem odniesienia, ma być rodzina, praca i mieszkanie dostępne dla jak największej liczby osób.

Zobacz także

- Nasz rząd będzie rządem nadziei i optymizmu, chcemy, by ten optymizm, który zagościł pod wieloma strzechami, ten uśmiech na twarzy dzieci, rozprzestrzenił się jak najszerzej w naszym społeczeństwie, bo rządzimy w imieniu obywateli i dla nich - mówił polityk, który oprócz funkcji premiera nadal sprawować będzie urząd ministra rozwoju i finansów.

RadioZET.pl/MDi/MP