Zamknij

Morawiecki: program Mieszkanie+ dostaje drugi oddech na 2019 rok

Redakcja
22.04.2018 16:14
Morawiecki i mieszkania
fot. Archiwum RadioZET.pl

Absolutnie się nie poddaję z programem „Mieszkanie+”, program dostaje drugi oddech na rok 2019, z czego mnie rozliczycie. Ma być w budowie łącznie do 100 tys. mieszkań – mówił premier Mateusz Morawiecki w Węgrowie podczas spotkania z mieszkańcami.

Podczas spotkania z mieszkańcami, jedna z mieszkanek Węgrowa spytała premiera: „Czy program Mieszkanie plus uznał pan już za totalną porażkę?”. Morawiecki odpowiedział jej: „Nie jest to żadna totalna porażka (...) od 30 lat było kilka rządów, które próbowały, mieszkanie dla rozwoju, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus i wszystkie połamały sobie na tym zęby, bo to jest niezwykle skomplikowany program”.

Mieszkanie plus w 2019

Morawiecki zaznaczył, że programu Mieszkanie+ nie można porównywać do programu Rodzina 500 plus. – W jego przypadku trzeba było tylko odzyskać środki od przestępców podatkowych, od mafii VAT-owskich, wynegocjować w Brukseli – mówił, dodając, że program mieszkaniowy jest dużo bardziej skomplikowany.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mieszkanie+ 2019 – zasady

Premier zapewnia, że nie poddaje się z programem Mieszkanie+.  – Program Mieszkanie+ dostanie drugi oddech, już dzisiaj, po paru miesiącach mogę państwu powiedzieć, że jest 30 tys. mieszkań plus w procesie budowy, a na rok 2019, z czego mnie rozliczycie, ma być w budowie łącznie do 100 tys. mieszkań właśnie z tego programu – czytamy.

Najnowszy raport na temat nieruchomości w Polsce:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz