Zamknij

Morawiecki: sam negocjowałem przystąpienie do UE. Szybka riposta Leszka Millera

Redakcja
20.08.2018 14:40
Morawiecki: sam negocjowałem przystąpienie do UE. Szybka riposta Leszka Millera
fot. EastNews

– Ja sam negocjowałem przystąpienie do UE 20 lat temu – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu. Słowa te wywołały lawinę krytycznych i prześmiewczych komentarzy w sieci. Nie trzeba było też długo czekać na odpowiedź Leszka Millera, który w 2003 roku w Atenach podpisał Traktat akcesyjny o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mateusz Morawiecki zainaugurował w Sandomierzu kampanię samorządową PiS. Premier mówił, że dla PiS kluczowa jest dyskusja nad programem. – Niech oni pokażą, jaki mają program, co mają do zaoferowania ludziom – podkreślił. – Wiecie, jaki jest ich program? Ich program to cofnąć wszystko to, co my zrobiliśmy – powiedział premier.

Zobacz także

Według premiera opozycja sugeruje, że cofnie reformy obecnego rządu, m.in. 500 plus, a także zlikwiduje Instytut Pamięci Narodowej. – Zamkną CBA – tak powiedzieli – Centralne Biuro Antykorupcyjne. To ja państwu powiem: nie byłoby tych wszystkich miliardów, które odzyskaliśmy na politykę społeczną, na służbę zdrowia, na obniżony wiek emerytalny, na 500 plus, gdyby nie nasze służby specjalne, których oni się boją, bo boją się uczciwości – powiedział Morawiecki.

Premier wspomniał też o drodze Polski do Unii Europejskiej i swoim osobistym zaangażowaniu w proces integracji. – Szanowni państwo, ja sam negocjowałem przystąpienie do UE 20 lat temu i doskonale wiem, jak w UE negocjuje się najlepsze transakcje – przyznał. Słowa te wywołały wiele kontrowersji w sieci. Swój komentarz zamieścił także były premier Leszek Miller, który w 2003 roku w Atenach podpisał Traktat akcesyjny o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

– Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę – napisał na Twitterze były premier. 

W rzeczywistości w 1998 r. Mateusz Morawiecki został Zastępcą Dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w Komitecie Integracji Europejskiej i był członkiem grupy negocjującej przystąpienie Polski do Unii Europejskiej (Bankowość i Finanse).

RadioZet.pl/bm