Zamknij

Morawiecki zabrał głos po desygnacji: ten program jest dla mnie drogowskazem. Podziękował też Szydło

Redakcja
08.12.2017 16:54
Morawiecki
fot. PAP

Desygnowanie na stanowisko premiera to dla mnie wielki zaszczyt, który będę starał się przekuwać w rzeczywistość, a program, który realizowaliśmy, będzie dla mnie drogą i drogowskazem - powiedział w piątek Mateusz Morawiecki desygnowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na szefa rządu.

Podczas piątkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda przyjął dymisję Beaty Szydło oraz powierzył misję tworzenia nowego rządu dotychczasowemu wicepremierowi oraz ministrowi finansów i rozwoju Mateuszowi Morawieckiemu.

"Ten program jest dla mnie drogowskazem"

Morawiecki podkreślił, że w przypadku, gdy większość parlamentarna rozstrzygnie "w najbliższym czasie" pozytywnie powołanie go na stanowisko premiera, będzie starał się ten "zaszczyt" przekuwać w rzeczywistość.

Zobacz także

- Chcę powiedzieć, że ten program, który realizowaliśmy będzie nadal dla mnie drogą i drogowskazem zarazem, żeby jak najlepiej służyć polskiemu społeczeństwu, polskim rodzinom, bo to była taka latarnia, która świeci bardzo mocno dla nas i która chce żeby jak najmocniej świeciła w przyszłości - powiedział Morawiecki.

Jak podkreślił chce służyć wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski, polskiej gospodarki oraz pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Podziękowania dla Szydło

- Dziękuję pani premier Beacie Szydło za to, co zrobiła dla biało-czerwonej drużyny. Bardzo się cieszę, że mogłem być częścią tej drużyny i swoją cegiełkę przez ostatnie dwa lata dołożyć - powiedział Mateusz Morawiecki po tym jak prezydent Andrzej Duda desygnował go na nowego premiera.

Zobacz także

- Z panią premier Beatą Szydło pracować to był wielki honor. Bardzo wiele ważnych zadań, celów osiągnęliśmy. Chciałbym podziękować w tym miejscu przede wszystkim pani premier Beacie Szydło za to wszystko, co zrobiła dla biało-czerwonej drużyny - podkreślił.

Morawiecki zaznaczył, że bardzo się cieszy, że "mógł być częścią tej drużyny i swoją cegiełkę przez ostatnie dwa lata dołożyć do wzmocnienia architektury politycznej, społecznej, gospodarczej całej RP". 

RadioZET.pl/PAP/MP