Zamknij

Znajomi o Jakubie A. „On był zawsze normalny”

18.06.2019 11:32
Znajomi o Jakubie A. „On był zawsze normalny”
fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

„Super Express” dotarł do ludzi ze studenckiego otoczenia Jakuba A., który 13 czerwca bestialsko zamordował 10-letnią Kristinę z Mrowin. Dziennikarze gazety rozmawiali także z osobami z kościoła protestanckiego, do którego uczęszczał.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Większość osób, które znały go przed popełnieniem przerażającej zbrodni, nie może uwierzyć w to, co się stało.

Zobacz także

Znajomi 22-latka w rozmowie z „Super Expressem” wypowiadają się o nim pozytywnie – nikt z nich, znając go wcześniej, nie spodziewał się, że Jakub A. jest zdolny do popełnienia tak okrutnego czynu.

Imponował mi swoją wiedzą”

Według doniesień gazety Jakub A. zaraz po ukończeniu liceum dostał się na zarządzanie w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Jak twierdzą jego znajomi z kierunku, był „błyskotliwym” studentem.

Zobacz także

– Imponował mi swoją wiedzą. Ale nie wyróżniał się z tłumu jakoś bardzo. Na piwo z nami chodził po zajęciach, bywał na imprezach. Jak to każdy – mówił „Super Expressowi” jeden z jego dawnych kolegów.

Koleżanka Jakuba A.: on był zawsze normalny                 

Autorom tekstu udało się także uzyskać komentarz od bliskiej znajomej 22-letniego mężczyzny.

– Nie dochodzi do mnie, jak to się mogło stać. On był zawsze normalny. Wychodziliśmy razem na różne imprezy. Ale nie tylko na piwo czy do klubu. […] Uwielbiał kabarety, stand-upy. Byłam z nim na kilku takich wydarzeniach – opisywała kobieta.

Zobacz także

Podkreśliła też, „nigdy nie czuła się źle w jego towarzystwie”. „Wręcz przeciwnie” – zaznaczała. Stwierdziła, że po rzuceniu studiów przez 22-latka „kontakt im się urwał”.

Jak relacjonują znajomi oskarżonego, 22-latek po rezygnacji ze studiów wyjechał do Irlandii. Prawdopodobnie tam poznał matkę 10-letniej Kristiny, która wówczas mieszkała na wyspie z dziećmi i mężem – informuje „Super Express”. Kiedy wrócił do Polski, rozpoczął we Wrocławiu kolejne studia. Tym razem wybrał psychologię.

„Był uczynny, pomocny”

Na temat Jakuba A. wypowiedziała się również jego dawna koleżanka ze zboru protestanckiego.

Zobacz także

– Był uczynny, pomocny. Pamiętam, że wraz z nim byliśmy wolontariuszami na jednym z naszych większych wydarzeń. Kuba bardzo pomagał wtedy, widać było, że się angażował  – twierdziła w rozmowie z „SE”.

Morderstwo 10-latki z Mrowin

10-letnia Kristina w czwartek, około godziny 13.00 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

Zobacz także

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek, około godziny 17.00, w lesie, sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze. Jak informowała prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

 

RadioZET.pl/Super Express