Zamknij

Sprawa zabójstwa 10-letniej Kristiny. Do biegłych dołącza znany seksuolog

07.10.2019 23:37
Sprawa zabójstwa 10-letniej Kristiny. Do biegłych dołącza znany seksuolog
fot. Piotr Molecki/East News

Zastanawiający zwrot wydarzeń ws. zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin. Do zespołu psychiatrów, którzy badają zabójcę dziewczynki, Jakuba A., dołączył znany seksuolog Zbigniew Lew- Starowicz – informuje Gazeta Wyborcza. Krok ten zaskakuje, ponieważ na etapie śledztwa wykluczono motyw seksualny zbrodni.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Obecnie, zespół biegłych psychiatrów bada Jakuba A. Prokuratura oczekuje na wydanie opinii. Wniosła również o zaangażowanie do zespołu kilku kolejnych osób. Wśród nich jest między innymi Zbigniew Lew-Starowicz.

Zobacz także

Wykluczono motyw seksualny zbrodni

Według gazety, taki wniosek prokuratury może wydawać się zadziwiający, ponieważ zbrodni dokonanej na 10-letniej dziewczynce nie zakwalifikowano jako przestępstwa na tle seksualnym. Jak wynikało z ówczesnych ustaleń, motyw seksualny miał zostać upozorowany przez 22-letniego sprawcę, aby zmylić służby.

Zobacz także

Do brutalnego morderstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin doszło 12 czerwca bieżącego roku. Zabójca 10-latki, 22-letni Jakub A. został zatrzymany kilka dni później. Przeprowadzono wizję lokalną z jego udziałem, po której przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza