Zamknij

Mija rok od morderstwa 10-letniej Kristiny. Na co czeka prokuratura?

13.06.2020 19:44
Morderstwo Kristiny
fot. Grażyna Wiatr Twitter

Mija rok od zamordowania 10-letniej Kristiny z Mrowin, a śledztwo w tej sprawie nadal trwa. Jak ustaliła reporterka Radia ZET, prokuratura czeka na udostępnienie rozmów Jakuba A z portalu społecznościowego Facebook. Znajomy rodziny miał zaplanować zbrodnie i namawiać do niej inne osoby. Według biegłych jest on poczytalny.

Morderstwo 10-letniej Kristiny wstrząsnęło całym krajem. Przez trzy dni trwały poszukiwania sprawcy, który - jak się potem okazało - upozorował zgwałcenie dziecka.

Jakub A., 23-letni student z Wrocławia i przyjaciel rodziny Kristiny usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania do zbrodni innej osoby.

Morderstwo Kristiny. Jak długo Jakub A. szykował zbrodnię?

Prokuratura okręgowa w Świdnicy cały czas czeka na kluczowe opinie biegłych, między innymi o motywacji podejrzanego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna był zakochany w matce dziecka, bez wzajemności.

Zobacz także

Śledczy zwrócili się też do amerykańskiego sądu, żeby Facebook mógł udostępnić wszystkie rozmowy Jakuba A. z tego serwisu społecznościowego. Te mogą rzucić nowe światło na planowanie zbrodni. Dziś wiemy, że A. planował ją co najmniej miesiąc.

RadioZET.pl/BC