Zamknij

Morskie Oko niedostępne dla turystów. "Wstrzymaliśmy sprzedaż biletów"

28.12.2020 16:22
Tarzański Park Narodowy
fot. Albin Marciniak/East News

Morskie Oko niedostępne dla turystów. Taką informację przekazał w poniedziałek Tatrzański Park Narodowy. "Wstrzymaliśmy sprzedaż biletów, nie kursują wozy konne" - napisano w komunikacie parku.

Morskie Oko tymczasowo nie jest dostępne dla turystów – poinformował Tatrzański Park Narodowy. "Droga do Morskiego Oka jest niedrożna – wstrzymaliśmy sprzedaż biletów, nie kursują wozy konne. Na szlaku leżą powalone drzewa. Nadal intensywnie wieje, jest bardzo niebezpiecznie. Służby pracują nad udrożnieniem drogi" – napisano w komunikacie, zamieszczonym na Twitterze. Fakt ten również potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zobacz także

Droga do Morskiego Oka jest niedrożna, leżą na niej drzewa powalone wichurą - wstrzymaliśmy sprzedaż biletów, nie kursują też wozy konne. Nadal intensywnie wieje, jest bardzo niebezpiecznie. Prosimy turystów o zrezygnowanie z planów górskich w obecnej sytuacji – przekazała i dodała, że służby parku pracują nad usunięciem powalonych drzew z drogi do Morskiego Oka, ale silny wiatr się utrzymuje i przewraca kolejne drzewa.

Morskie Oko niedostępne dla turystów. Nie kursują wozy, sprzedaż biletów wstrzymana

Halny osiąga na Kasprowym Wierchu prędkość w porywach do 140 km na godzinę, ale według prognoz może jeszcze przybrać na sile. W Zakopanem porywy wiatru przekraczają 70 km/h.

Zobacz także

W związku z żywiołem od rana do godzin popołudniowych strażacy z Zakopanego byli wzywani 20 razy. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Kościelisku na osiedlu Szeligówka, gdzie pod naporem wiatru z domu została zerwana część pokrycia dachowego. W Zakopanem drzewa spadły na dwa samochody. Według prognoz halny osłabnie w środę, a w czwartek zacznie padać śnieg.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Tatrzański Park Narodowy/Twitter/PAP