Polska jak Sardynia i Malta. Rekordowa temperatura w Bałtyku

Redakcja
08.08.2018 18:59
Morze Bałtyckie
fot. Piotr Hukalo/ East News

Bałtyk ciepły jak Morze Śródziemne. Temperatura wody w niektórych miejscach przekracza nawet 26°C. To mniej więcej tyle, ile u wybrzeży Sardynii czy Malty. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Morze Bałtyckie idzie na rekord! Równie wysokich temperatur nie było od dawna. Średnia miesięczna temperatura w Bałtyku osiągnęła 20°C. To o pół stopnia więcej niż w poprzednim gorącym okresie, czyli lipcu 2014 roku.

Woda w różnych miejscach Morza Bałtyckiego ma oczywiście różną temperaturę. Rekordy padają w zatokach – przekraczając nawet 26°C czy 27°C.

Zobacz także

Co więcej, może być jeszcze cieplej! Temperatura powietrza nie spada, na niebie króluje słońce. Według prognoz Bałtyk może być ciepły jak Morze Śródziemne. 

Czarna seria nad wodą 

RCB przypomina m.in., by nie wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, nie skakać do wody w miejscach nieznanych, nie wbiegać do wody rozgrzanym, nie wypływać na materacu daleko od brzegu. Zaleca także zakładanie kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

W tym sezonie w Polsce utonęły już 294 osoby.

Jak wynika z danych GUS, w roku ubiegłym policji zgłoszono 473 przypadki tonięcia, w wyniku których śmierć poniosło 457 osób. Najwięcej przypadków tonięcia było w weekendy.

RadioZET.pl/PAP/mg,DG