Szerszenie zaatakowały 18 uczestników imprezy biegowej

Redakcja
15.09.2018 20:16
Szerszenie zaatakowały 18 uczestników imprezy biegowej
fot. Shutterstock

Szerszenie zaatakowały 18 uczestników, w tym dziecko, imprezy biegowej pod hasłem "Biegam bo lubię". Poszkodowanym na miejscu udzielana jest pomoc medyczna - poinformował PAP rzecznik mrągowskiej straży pożarnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Oficer prasowy mrągowskich strażaków brygadier Jarosław Jakubik poinformował PAP, że użądlonych przez szerszenie zostało 18 osób, w tym dziecko. "Nikomu nic poważnego się nie stało, na miejscu pracują 4 zespoły ratownictwa medycznego, 2 zastępy strażaków zawodowych z Mrągowa i 3 ochotnicze straże pożarne" - powiedział Jakubik.

Zobacz także

Na miejscu był helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale nie było konieczności zabierania nikogo z miejsca zdarzenia.

Oficer prasowy mrągowskich strażaków powiedział PAP, że w imprezie "Biegam bo lubię" brało udział 77 osób dorosłych i 28 dzieci. Gniazdo szerszeni, które zaatakowały biegaczy, było zlokalizowane na drzewie, które rosło przy trasie biegu w miejscowości Zełwągi. "Strażacy zlokalizowali gniazdo, ale jeszcze nie wiemy, czy uda się je dziś zneutralizować, czy tylko odgrodzimy teren i tak zostawimy do jutra" - przyznał Jakubik.

Według oceny Jakubika nie ma zagrożenia życia pogryzionych osób. Na miejscu udzielana jest im, jak się wyraził, "typowa pomoc przy użądleniach".
Impreza "Biegam bo lubię" jest na terenie gminy Mikołajki organizowana cyklicznie od kilku lat. Trasa w Zełwągach biegła polną drogą obok krajowej "szesnastki".

RadioZET.pl/PAP/BM