Zamknij

Mieszkańcy Mrowin zaniepokojeni. Jakub A. nie pójdzie do więzienia?

10.09.2019 14:21
Mieszkańcy Mrowin zaniepokojeni. Jakub A. nie pójdzie do więzienia?
fot. Piotr Molecki/East News

Jak donosi dziennik "Fakt", mieszkańcy Mrowin są poważnie zaniepokojeni. Wiele wskazuje na to, ze Jakub A., 22-letni morderca 10-letniej Kristiny, może uniknąć więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do morderstwa Kristiny doszło 13 czerwca. Jakub A. był zakochany w matce dziewczynki, a dziecko sprzeciwiało się ich relacji.\

Zobacz także

Kiedy opinia psychologiczna?

Jak podkreślają w rozmowie z dziennikarzami "Faktu” mieszkańcy Mrowin, zachodzą wśród nich obawy, że sprawca może uniknąć kary pozbawienia wolności. Jest bowiem szansa na to, ze sąd uzna go za niepoczytalnego.

Zobacz także

Wszystko wyjaśni opinia psychologiczna. Problem w tym, że miała być gotowa na przełomie sierpnia i września Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, „biegli zlecili wykonanie dodatkowych badań”.

Makabryczne zabójstwo 10-latki

Ciało dziewczynki znaleziono w 13 czerwca około godziny 17.00 w lesie sześć kilometrów od wsi Mrowiny (województwo dolnośląskie), gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze. Dziewczynka w czwartek około godz. 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum Mrowin. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

Zobacz także

22-letni Jakub A., podejrzany o dokonanie zabójstwa, został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Po jego zakończeniu w nocy z niedzieli na poniedziałek mężczyznę w kordonie policji wyprowadzono bocznym wyjściem z budynku Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

 

RadioZET.pl/Fakt