Zamknij

Sposób zatrzymania zabójcy 10-letniej Kristiny prawidłowy. Jest decyzja sądu

24.07.2019 15:55
Zatrzymanie Jakuba A.
fot. Dolnośląska Policja

Sposób zatrzymania Jakuba A. był prawidłowy — stwierdził w środę sąd rejonowy we Wrocławiu, który rozpoznawał zażalenie obrońcy podejrzanego o zabójstwo 10- letniej Kristiny. Ta decyzja o odrzuceniu zażalenia jest już prawomocna.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sposób zatrzymania podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin był prawidłowy — to prawomocne już orzeczenie. Sąd rejonowy we Wrocławiu rozpatrywał w środę zażalenie obrońcy Jakuba A. na to, w jaki sposób policja go zatrzymała. Wniosek ten został w całości odrzucony.

Zobacz także

Sprzeciw obrony

Chodzi o skucie nóg i rąk kajdankami zespolonymi, zatrzymanie w bieliźnie i dużą skalę akcji policji. Według obrońcy Jakuba A. takie działania miały nie być adekwatne do sytuacji, bo mężczyzna nie stwarzał zagrożenia.

Zobacz także

Inaczej z kolei ocenił to sąd, który stwierdził, że funkcjonariusze zachowali się prawidłowo, samo zatrzymanie zaś było legalne i zasadne.

Wcześniej Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar mówił, że akcja policjantów była niepotrzebną demonstracją siły i przemocy wobec jednostki.

Zobacz także

RadioZE/RadioZET.pl