Zamknij

Makabryczne odkrycie. Znaleziono zwłoki mężczyzny, obok kobieta w stanie agonalnym

28.06.2022 13:50
Mszana Dolna
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie poglądowe)

W mieszkaniu w Mszanie Dolnej (woj. małopolskie) doszło do makabrycznego odkrycia. W środku znaleziono zwłoki 88-letniego mężczyzny oraz jego 79-letnią żonę w stanie agonalnym. Śledczy badają teraz okoliczności tragedii.

Do makabrycznego odkrycia doszło w poniedziałek po południu w jednym z bloków w Mszanie Dolnej w powiecie limanowskim (woj. małopolskie). Mieszkańcy przerażani zapachem wydobywającym się z jednego z mieszkań postanowili zainterweniować. Niestety, nikt nie odpowiadał na pukanie do drzwi.

Na miejsce wezwano strażaków i policję. Funkcjonariusze weszli do mieszkania, gdzie znaleźli zwłoki 88-letniego mężczyzny oraz jego 79-letnią żonę, która znajdowała się w stanie agonalnym. Kobietę natychmiast przewieziono do szpitala, obecnie jest nieprzytomna.

Mszana Dolna. Zwłoki mężczyzny, obok kobieta w stanie agonalnym

Śledczy, którzy pracowali na miejscu, zabezpieczyli ciało mężczyzny do badań sekcyjnych. Wstępne ustalenia wykluczyły możliwość przyczynienia się do jego śmierci osób trzecich. Jak podaje "Gazeta Krakowska", małżeństwo "nie było pozostawione same sobie". 

- Nie korzystali z pomocy naszego ośrodka, ale na ile było to możliwe, utrzymywaliśmy z nimi kontakt. Proponowaliśmy np. usługi opiekuńcze, obiady, czy nawet opaski bezpieczeństwa. Za każdym razem słyszeliśmy kulturalną odmowę - powiedziała w rozmowie z "GK" Izabela Cież, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej.

- Pan był w pełni sprawny, sam chodził na zakupy. Ostatni raz nasz pracownik odwiedził go i jego małżonkę tydzień temu. Byliśmy też w kontakcie z dalszymi krewnymi tego małżeństwa. To straszne co im się przytrafiło. Wręcz ciężko w to uwierzyć - dodała.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska/fakt.pl

C