Zamknij

Kolejna firma przestrzega przed atakami hakerów. Wysyłają fałszywe faktury

Redakcja
25.04.2017 11:22
Kolejna firma przestrzega przed atakami hakerów. Wysyłają fałszywe faktury
fot. Pixabay

Uwaga na hakerów - ostrzega firma Multimedia Polska. Uczula swoich klientów, aby podejrzliwie podchodzili do otrzymywanych maili zawierających faktury za telefon, telewizję, internet, prąd czy gaz. Oszuści znaleźli w tej praktyce sposób na wyłudzanie pieniędzy od użytkowników.

Multimedia Polska przypomina, że prawdziwe faktury i rachunki są wysyłane wyłącznie listownie lub są dostępne w internetowym serwisie eBOK.

Szczególną czujność powinni jednak zachować wszyscy internauci, ponieważ wiadomości z zainfekowanym plikiem są wysyłane nie tylko do klientów Multimedia Polska.

Zagłosuj

Często dostajesz podejrzane maile?

Liczba głosów:

Oszuści wysyłają do użytkowników profesjonalnie wyglądające maile z załączoną fakturą rzekomo od firmy Multimedia Polska za wybrane usługi. Do wiadomości dołączany jest plik z rozszerzeniem .js. czy .exe. zawierający złośliwe oprogramowanie. Uaktywnia się ono w momencie otworzenia linku.

To sposób hakerów chcących wyłudzić pieniądze na zainfekowanie naszych komputerów.

Należy uważać na maile o treści: Nowa wiadomość dostępna w eBOK Multimedia Polska. Adres nadawcy to: efaktura@multimedia.pl

Fałszywe maile od hakerów podszywających się pod duże firmy to niebezpieczny proceder, który staje się coraz bardziej popularny wśród oszustów. Ostatnio podobne ostrzeżenia otrzymali klienci banku Millenium, nieuczciwi internauci mieli też podszywać się pod Totalizator Sportowy. 

RadioZET.pl/KM