Zamknij

Potężny wybuch gazu w Murowanej Goślinie. Wielki pożar strawił budynki

Redakcja
26.01.2018 06:51
Potężny wybuch gazu w Murowanej Goślinie. Wielki pożar strawił budynki
fot. PAP

Tragedia w Wielkopolsce. W Murowanej Goślinie doszło do wielkiego pożaru w nocy z czwartku na piątek. Ewakuowano 20 osób, spłonęły 3 budynki.

Rozszczelnieniu uległ gazociąg przesyłowy DM500 Poznań-Rogoźno. Dyrektor poznańskiego oddziału spółki Gaz-System Wojciech Łojewski poinformował w piątek, że odcinek gazociągu, na którym doszło do rozszczelnienia, został odseparowany.

Służby wojewody poinformowały, że w akcji gaśniczej uczestniczy 160 strażaków i 80 policjantów. Na miejsce zdarzenia przybył wojewoda wielkopolski. Zbigniew Hoffmann zadeklarował pełną pomoc i wsparcie finansowe oraz prawne osobom poszkodowanym.

Jak podano w komunikacie biura prasowego wojewody, bezpośrednio po zakończeniu akcji gaśniczej służby przystąpią do naprawy zniszczonej infrastruktury.

Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt powiedział w piątek PAP, że w wyniku zdarzenia spłonęły trzy budynki mieszkalne i jeden gospodarczy. Na razie nie można ocenić, ile budynków uległo uszkodzeniu. Ewakuowano ok. 20 osób.

— Obecnie dopalają się resztki gazu. Pożary budynków zostały ugaszone. Nasze działania potrwają do rana, po dokładnej kontroli tego miejsca przekażemy je specjalistom w celu określenia okoliczności zdarzenia — powiedział PAP Brandt.

Około północy rozszczelnieniu uległ gazociąg przesyłowy DM500 Poznań-Rogoźno. Według świadków zdarzenia płomienie sięgały kilkunastu-kilkudziesięciu metrów. Odcinek, w którym doszło do rozszczelnienia, został odseparowany.

Burmistrz miasta i gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański powiadomił, że osoby ewakuowane przemieściły się do rodzin. Gmina zadeklarowała pomoc poszkodowanym w odbudowie mienia.

Na miejsce zdarzenia przybył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. On także zadeklarował pełną pomoc i wsparcie finansowe oraz prawne osobom poszkodowanym.

Bezpośrednio po zakończeniu akcji gaśniczej służby przystąpią do naprawy zniszczonej infrastruktury. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja.

RadioZET.pl/PAP/KM