Zamknij

Myśliwi ostrzelali stadninę koni w Małopolsce. Kontrowersyjna decyzja prokuratury

Redakcja
14.11.2017 18:24
Myśliwi ostrzelali stadninę koni w Małopolsce. Kontrowersyjna decyzja prokuratury
fot. Archiwum RadioZET.pl

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach umorzyła śledztwo w sprawie myśliwych, którzy polując na kaczki, ostrzelali dzieci uczące się jazdy konnej. Od kontrowersyjnej decyzji odwołanie zapowiedziała już warszawska fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym, która na co dzień monitoruje branżę łowiecką w Polsce.

Środowisko obrońców praw zwierząt jest oburzone decyzją prokuratury. "To jest jedna z tych spraw, w których skazanie myśliwskich przestępców jest niemal pewne. Znamy przecież sprawców, są to ustaleni z imienia i nazwiska myśliwi z pobliskiego koła, mamy osoby poszkodowane, czyli dzieci, które trafione zostały pociskami wystrzelonymi przez myśliwych. I mamy w końcu świadków, którzy widzieli całą sytuację, zapisali nawet numery samochodów, którymi poruszali się myśliwi. Co na to prokuratura? Umarza śledztwo, bo jej zdaniem wszystko jest ok i nikomu nie można nic w tej sprawie zarzucić!" – czytamy w oświadczeniu fundacji.

Polowanie tuż obok stadniny koni

Prokuratura tłumaczy się, że w ich rozumieniu myśliwi nie złamali prawa. – Przebieg zdarzenia, a w szczególności zachowanie osób polujących, nie naruszało obowiązujących przepisów łowieckich, tym samym nie powodowało to bezpośredniego narażenia osób na bezpieczeństwo utraty życia, a zaistniałe okoliczności spowodowane były działaniem praw fizyki i warunkami atmosferycznymi – argumentuje prokuratura, cytowana przez portal Wadowice24.pl.

Kontrowersyjna postawa prokuratury

25 sierpnia br. na terenie stadniny koni w Frydrychowicach grupa dzieci uczyła się jazdy konnej. Nieopodal myśliwi urządzili sobie polowanie na kaczki, nie biorąc pod uwagę tego, że w okolicy są dzieci. Dziewczynkom na szczęście nic się nie stało, jednak ołowiane pociski wbiły się w kaski ochronne kilku z nich. Fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym już zapowiedziała odwołanie w tej sprawie do sądu wyższej instancji.

Karma dopadła myśliwego z RPA:

Zobacz także

RadioZET.pl/Wadowice24.pl/Ludzie Przeciwko Myśliwym/strz

C