Myśliwy zastrzelił człowieka w leśie. Myślał, że to dzik. Sąd wydał wyrok

Redakcja
22.10.2017 09:26
Myśliwy zastrzelił człowieka w leśie. Myślał, że to dzik. Sąd wydał wyrok
fot. Pixabay

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Taki wyrok wydał Sąd Rejonowy w Głogowie w głośnej sprawie zastrzelenia mężczyzny przez myśliwego. Ten tłumaczył się, że myślał, że strzela do dzika.

Zagłosuj

Jaki jest twój stosunek do polowań?

Liczba głosów:

Tragiczny finał nocnego polowania w lesie. Bartosz R. został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci mieszkańca Słoćwiny. Ten – zdaniem oskarżonego – zachowywał się w lesie, jak dzik. – Chodził na czworaka i buchtował na polu – mówił myśliwy na sali sądowej.

Śmierć w lesie

Skazany usłyszał wyrok w zawieszeniu. Ponadto będzie musiał również zapłacić 10 tys. złotych grzywny, 10 tys. zadośćuczynienia żonie tragicznie zmarłego oraz ponad 6 tys. złotych kosztów sądowych.

Sąd nie uwierzył

Sąd nie uwierzył w zeznania myśliwego, twierdząc, że jest to tylko specjalnie przyjęta linia obrony. – Biegły stwierdził, że w momencie postrzelenia mężczyzna znajdował się twarzą do myśliwego. Z odległości 120 metrów, przy użyciu sprzętu nocnego, można więc było poznać, że jest to człowiek. W dodatku, jeśli znajdowałby się na czworakach, to nie mógłby się poruszać tak szybko, jak opisywał to oskarżony. Dlatego w ocenie sądu, oskarżony nie rozpoznał należycie celu, do którego oddał strzał – mówił sędzia Andrzej Molisak.

Taki los spotkał myśliwego w RPA, który organizował polowania na zwierzęta:

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/strz