Potrącił 74-latkę na pasach przed komendą. Policjant natychmiast ruszył na pomoc

28.11.2019 11:11
Potrącenie
fot. KPP Myszków

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Myszkowie (woj. śląskie). Kierujący volkswagenem golfem potracił 74-latkę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Świadkiem zdarzenia był policjant, który od razu ruszył na pomoc. Poszkodowana trafiła do szpitala.

W środę o godz. 16 na ul. Kościuszki w Myszkowie, na wysokości budynku Komendy Powiatowej Policji, doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-letni kierujący samochodem potrącił 74-latkę, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Zobacz także

Świadkiem tego zdarzenia był jeden z funkcjonariuszy, który w tym czasie na policyjnym parkingu wykonywał czynności procesowe związane z uszkodzeniem pojazdu. Gdy mundurowym zauważył potrącenie kobiety, przerwał oględziny i od razu przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy potrąconej kobiecie.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Policjant kontynuował pomoc przedmedyczną do czasu przyjazdu załogi pogotowia. Ranna piesza została przetransportowana do szpitala. Teraz mundurowi szczegółowo wyjaśnią szczegóły i okoliczności tego wypadku.

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP Myszków