Zamknij

Zaginęło dwoje dorosłych i dzieci. Zakończono poszukiwania na jeziorze w Krzyni

04.04.2021 13:30
Poszukiwania na jeziorze
fot. ilustracyjne. Łukasz MAKOWSKI/East News

Wznowione poszukiwania czterech osób, w tym dwojga dzieci, na jeziorze i w okolicy Krzyni po około godzinie zostały zakończone. – Na terenie sąsiedniego ośrodka znaleźliśmy wiosła, kapoki, w tym dwa dziecięce, nic nie wskazuje, że stało się coś złego – powiedziała oficer prasowa KMP w Słupsku.

W sobotę późnym popołudniem kobieta i mężczyzna z dwojgiem dzieci z ośrodka wypoczynkowego wypożyczyli łódkę i wypłynęli na jezioro Krzynia (Pomorskie). Gdy po dwóch godzinach nie zwrócili sprzętu, około godziny 21 dozorca ośrodka zawiadomił policję. W wyniku prowadzonych poszukiwań odnaleziono dryfującą łódkę.

Sierż. szt. Monika Sadurska zwróciła uwagę na informacje od świadków sobotniej akcji poszukiwawczej. Mieli przekazać, że odnaleziona łódka była sucha, nie miała doczepionej liny cumowniczej, a w pobliżu jeziora były ślady po ognisku. Poszukiwania wznowiono w niedzielę około godziny 11:30. Nie można było wykluczyć zatonięcia.

Zakończono poszukiwania czterech osób na jeziorze i w okolicy Krzyni

Po około godzinie niedzielne poszukiwania zostały zakończone. – Na terenie sąsiedniego ośrodka, przy drodze, znaleźliśmy wiosła, dwa dziecięce kapoki, także nic nie wskazuje na to, że stało się coś złego – powiedziała sierż. szt. Sadurska.

Policja nadal nie zna danych personalnych osób, które wypożyczały sprzęt wodny. Pracownik ośrodka ich nie zanotował, a nikt nie zgłosił ich zaginięcia. – Apelujemy do tych osób, by się zgłosiły, byśmy mieli potwierdzenie, że nic złego im się nie stało – przekazała oficer prasowa. Kontakt ze słupską policją jest możliwy pod numerem telefonu 47 742 05 45 lub alarmowym 112.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP