Na maturze egzamin z języka rosyjskiego

Redakcja
17.05.2018 07:18
matura
fot. Pixabay

Maturzyści przystąpią w czwartek 17 maja po godz. 9 do pisemnego egzaminu z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych na maturze.

Od lat rosyjski jest trzecim - po angielskim i niemieckim - najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze; egzaminy z języka angielskiego i niemieckiego przeprowadzono już w tej sesji (z angielskiego 8 maja, a z niemieckiego 15 maja).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chęć zdawania na maturze języka rosyjskiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 4,5 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

W czwartek po południu zostanie przeprowadzony pisemny egzaminu z rosyjskiego na poziomie rozszerzonym, czyli nieobowiązkowym; rozpocznie się o godz. 14. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało 1,9 tys. tegorocznych absolwentów.

Egzamin z rosyjskiego będą też pisali abiturienci z wcześniejszych roczników: 598 osób zadeklarowało chęć zdawania tego języka na poziomie podstawowym, a 333 na rozszerzonym.

Zobacz też:

» Maturalne przesądy: co przynosi szczęście na egzaminie maturalnym? «

» Matura 2018 CKE - TERMINY: matematyka, angielski i inne [KALENDARZ] «

RadioZET.pl/pap/maal