Zamknij

Policjanci przesiądą się do hybrydowych toyot. Tak wygląda nowy radiowóz

Redakcja
08.05.2017 12:25
Radiowóz Toyota Yaris
fot. Policja

34 radiowozy o napędzie hybrydowym trafiły do jednostek policji w woj. śląskim. To pierwsze tego typu pojazdy w śląskim garnizonie, zastąpią wysłużone samochody z silnikami Diesla, co ma się przyczynić do ograniczania smogu.

Zakup pojazdów współfinansowały samorządy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W przyszłym roku policjanci mają dostać 40 kolejnych aut spalinowo-elektrycznych.

Zobacz także

- Chcemy na każdym polu iść krok do przodu. Myślę, że nikomu nie trzeba tłumaczyć, ile, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, było komentarzy, problemów związanych ze smogiem - powiedział dziennikarzom podczas poniedziałkowej uroczystości przekazania pojazdów szef śląskiej policji insp. Krzysztof Justyński. Przekazane w poniedziałek auta - toyoty auris z silnikami o mocy 136 koni mechanicznych - trafią do 12 jednostek w regionie, m.in. do komend w Bielsku-Białej, Częstochowie, Cieszynie i Żywcu.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Koszt zakupu radiowozów wyniósł ok. 3,1 mln zł. Środki pochodzą z samorządów, m.in. wojewódzkiego, oraz z WFOŚ i z Komendy Głównej Policji. WFOŚ przekazał na samochody 900 tys. zł. Prezes Funduszu Andrzej Pilot zapowiedział wsparcie kupna kolejnych 40 samochodów, które mają trafić do policjantów w przyszłym roku.

RadioZET.pl/PAP/MAAL