Rząd unieważnił dokument ws. migracji. Na wniosek Błaszczaka

Redakcja
20.03.2017 17:38
Błaszczak
fot. PAP/Radek Pietruszka

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że na jego wniosek rząd unieważnił przyjęty w 2012 roku dokument wyznaczający główne kierunki polityki migracyjnej Polski. Jak ocenił, nie uwzględniał on sytuacji kryzysu migracyjnego, jaki dotknął Europę.

Minister uczestniczył w posiedzeniu zespołu ds. migracji, którego głównym zadaniem jest kształtowanie kierunków rozwoju polityki migracyjnej. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele kilku resortów, Urzędu do Spraw Cudzoziemców oraz służb mundurowych i specjalnych.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

"Na mój wniosek Rada Ministrów unieważniła dokument <Polityka migracyjna Polski>, ponieważ nie przystawał on do problemów, jakie stoją przed naszym krajem. Nie uwzględniał sytuacji kryzysu migracyjnego, jaki dotknął Europę" - powiedział Błaszczak, cytowany w komunikacie MSWiA.

W przyjętym przez rząd w połowie 2012 r. dokumencie "Polityka migracyjna Polski - stan obecny i postulowane działania" zaproponowano m.in. uproszczenie zasad pobytu i pracy w naszym kraju cudzoziemców, przeciwdziałanie nielegalnej imigracji, usprawnienie programów integracyjnych, większy nacisk na edukację dzieci migrantów oraz umożliwienie zalegalizowania pobytu cudzoziemcom przebywającym nielegalnie.

RadioZET.pl/PAP/MP