Nadchodzą silne burze z gradem. Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne

Redakcja
16.08.2017 14:08
Nadchodzą silne burze z gradem. Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne
fot. Flickr

IMGW opublikował na swoich stronach najnowsze ostrzeżenia pogodowe. Wynika z nich, że niebezpieczne zjawiska mogą się pojawić w miejscach, które podczas ostatnich wichur i nawałnic ucierpiały najbardziej. I stopień zagrożenia odnotowany jest na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim.

Natura zdaje się nie mieć litości dla tej części kraju. Tysiące osób próbuje odbudować swoje domy po przejściu wichury, która zrywała dachy i łamała drzewa. Niestety według prognoz mieszkańców Kujaw i Pomorza czekają ponowne kłopoty.

Kujawy i Pomorze ponownie zagrożone

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Na filmie widać ogrom zniszczeń, jakie wyrządziła wichura:

Zobacz także

Problemy mieszkańców

Ostrzeżenia meteorologiczne dla tego regionu są szczególnie niebezpieczne, biorąc pod uwagę, że wiele domów wciąż pozostaje bez dachu i burza może wyrządzić tam ogromne szkody. Do tej pory tysiące mieszkańców pozbawionych jest prądu i wody.

f
fot. IMGW

 

RadioZET.pl/IMGW/strz