Nadchodzą zmiany. Oto prognoza pogody na 1 i 2 czerwca

Redakcja
31.05.2017 16:02
Nadchodzą zmiany. Oto prognoza pogody na 1 i 2 czerwca
fot. pexels.com

Jak prognozuje IMGW, nad Europą zaczynają dominować niże. Spowoduje to, że nieco się ochłodzi. Już w czwartek będziemy mieć do czynienia z powietrzem polarnomorskim. Największe ochłodzenie dotknie północne województwa.

Czwartek

W czwartek (1 czerwca) temperatura maksymalna od 15 stopni na północnym wschodzie do 23 na południowym zachodzie. W centrum maksymalnie 19 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, a nad morzem umiarkowany i dość silny. Na Warmii i Mazurach możliwe przelotne opady deszczu.

Polska trafi pod wpływy wyżu z centralnej części Niemiec i rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Morza Białego. Noc z czwartku na piątek w północno zachodnich rejonach kraju będzie pochmurna. W pozostałej części Polski niebo bezchmurne. Temperatura minimalna od 6 st. do 10 st., wyższa na wybrzeżu - od 9 st. do 12 st.

Piątek

W piątek zachmurzenie jedynie na północy kraju. W pozostałych rejonach bezchmurne niebo z temperaturą maksymalną od 17 st., 20 st. na północnym wschodzie do 26 na południowym zachodzie. W centrum około 23 st.

Oto, jakie były efekty gwałtownych burz we wtorek 30 maja:

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP/strz