Nadchodzi pogorszenie pogody: prognoza na środę i czwartek

Redakcja
04.04.2017 14:49
Nadchodzi pogorszenie pogody: prognoza na środę i czwartek

Niestety, po pięknym, słonecznym weekendzie czeka nas ochłodzenie. Jak informuje IMGW, nad Europą Zachodnią oraz wschodnimi krańcami kontynentu dominować będą wyże. Pozostały obszar znajdzie się w zasięgu niżów. Na powrót słońca będziemy musieli poczekać co najmniej kilka dni.

Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki związanej z rozległym niżem z ośrodkiem nad północną Skandynawią. Sprawi to, że w środę duża część kraju znajdzie się pod chmurami. W czwartek zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, jednak będzie zimniej, niż w ostatnich dniach.

W środę temperatura maksymalna od 10-12 st. na Pomorzu do około 17 st. w centrum i do 20 st. na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich lokalnie od 12 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać. Z kolei wysoko w Karpatach spadnie śnieg, nawet do 15 cm. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Na powrót słonecznej pogody zmuszeni jesteśmy cierpliwie poczekać.

RadioZET.pl/PAP/strz