Kara więzienia dla ojca za opublikowanie nagiego zdjęcia dziecka

Redakcja
12.04.2017 12:49
Kara więzienia dla ojca za opublikowanie nagiego zdjęcia dziecka
fot. Pixabay

Ojciec 2-letniego chłopczyka został skazany prawomocnym wyrokiem na karę więzienia. Powodem było zdjęcie małego Piotrusia, które mężczyzna opublikował na portalu społecznościowym. To pierwszy taki wyrok w Polsce.

Na zdjęciu chłopiec był nagi. Na szyi miał naszyjnik z bursztynów, jedną rękę trzymał na miejscach intymnych, a w drugiej dzierżył butelkę z piwem. Ojciec chłopca uważał, że taki kadr "jest zabawny" i postanowił podzielić się nim ze światem.

Zagłosuj

Zgadzasz się z wyrokiem sądu?

Liczba głosów:

Innego zdania była matka chłopca, która zgłosiła sprawę na policję. Ostatecznie kwestią opublikowania w sieci wizerunku nagiego dziecka zajął się sąd. Podjęcie decyzji zajęło wymiarowi sprawiedliwości 4 lata.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Ostatecznie ojciec dziś już 6-letniego Piotrusia usłyszał wyrok 3 miesięcy ograniczenia wolności. To bezprecedensowa sytuacja w Polsce. Do tej pory nie zdarzyło się, aby rodzic dostał wyrok za zamieszczanie obraźliwych fotografii dziecka w internecie.

Warto z uporem maniaka przypominać, że zdjęcie raz "wrzucone" do sieci zostaje tam na zawsze. Za granicą dorosłe dzieci już wpadają na pomysł pozywania swoich rodziców za umieszczanie kompromitujących zdjęć w internecie. We wrześniu 2016 roku taki przypadek miał miejsce w Austrii. 18-latka nie mogła wybaczyć rodzicom, że podzielili się ze swoimi facebookowymi znajomymi 500 zdjęciami z jej dzieciństwa.

RadioZET.pl/KM