Zamknij

Nastolatkowie wjechali pod pędzący pociąg. Cudem przeżyli

Redakcja
22.08.2018 16:25
Nastolatkowie wjechali pod pędzący pociąg. Cudem przeżyli
fot. Mazowiecka policja

W miejscowości Nagórnik w województwie mazowieckim na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do tragicznie wyglądającego zdarzenia. Kierujący seatem wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Trzy osoby trafił do szpitala. Cudem uszły z życiem! 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Jak oceniasz poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w Polsce?

Liczba głosów:

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 21, w miejscowości Nagórnik (gmina Sieciechów) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. 18-letni kierowca, jadąc z dwojgiem 17-letnich pasażerów, zwolnił przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym, zatrzymał się, po czym wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Zajezierze–Radom.

Poszkodowanym nastolatkom natychmiast została udzielona pomoc. W pociągu nie było pasażerów. Maszynista był trzeźwy i nic mu się nie stało.

271-45521
fot. Mazowiecka policja

18-latek oraz pasażerowie z osobówki z obrażeniami ciała trafili do szpitali w Kozienicach, Radomiu i Puławach.

Zobacz także

Ruch kolejowy został wstrzymany na kilka godzin. Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów pracowali strażacy, Komisja ds. Wypadków Kolejowych Kolei Mazowieckich oraz Straż Ochrony Kolei.

Policja po raz kolejny apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych zarówno strzeżonych, jak i niestrzeżonych. Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejazdu kolejowego, mamy obowiązek zatrzymać się przed przejazdem, do czego obliguje nas znak STOP, rozejrzeć się i upewnić, czy możemy bezpiecznie przejechać przez przejazd.

RadioZET.pl/DG