Zamknij

Mistrz drugiego planu. Kot chodził po plecach politologa [WIDEO]

Redakcja
09.07.2018 21:42
Mistrz drugiego planu. Kot chodził po plecach politologa [WIDEO]
fot. Rudy Bouma/Nieuwsuur/Twitter

Podczas udzielenia komentarza przez Jerzego Targalskiego na temat sytuacji w Polsce na jego plecy wdrapał się rudy kot. Politolog jednak nadal niewzruszony kontynuował nagranie. Film z holenderskiej telewizji stał się hitem internetu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy popierasz zmiany w Sądzie Najwyższym autorstwa PiS?

Liczba głosów:

Trwające ponad minutę nagranie udostępnił Rudy Bouma, dziennikarz programu „Nieuwsuur” z holenderskiej telewizji publicznej NOS. „Polski historyk i politolog Jerzy Targalski pozostał niewzruszony, kiedy stało się to” – napisał na Twitterze Bouma, udostępniając wideo z wyczynami czworonoga.

Zobacz także

Kot najpierw wdrapał się po ramieniu naukowca na jego plecy, a potem wszelkimi sposobami starał się zainteresować sobą właściciela. Zwierzę nawet zasłoniło ogonem oczy Targalskiemu oraz lizało go po szyi. Komentator pozostał niewzruszony, a całe zdarzenie zarejestrowały kamery holenderskiej telewizji.

Zmiany w Sądzie Najwyższym

Komentarz Targalskiego był częścią programu holenderskiej stacji na temat zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości. Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym 4 lipca w stan spoczynku przeszli sędziowie SN, którzy przekroczyli 65. rok życia.

Zobacz także

W tym gronie znalazła się prof. Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego, która nie zgodziła się na przedwczesną emeryturę i powołała się na konstytucyjność swojej kadencji mijającej dopiero w 2020 roku.

W programie holenderskiej telewizji szeroko wypowiada się również prof. Gersdorf.

Targalski znany jest ze swojego zamiłowania do kotów. W programie „Geopolityczny Tygiel” na antenie Telewizji Republika bardzo często pojawiają się koty komentatora.

Zobacz także

RadioZET.pl/Nieuwsuur/PTD