„To jest moja prawa ręka, to jest moja lewa ręka”. Absurdalne nagranie ze szkoły policyjnej [WIDEO]

Redakcja
08.06.2018 16:42
Policja
fot. Vimeo screen

Grupowy trucht wokół parkingu i niemal żołnierski krzyk o powtarzającej się treści „To jest moja prawa ręka, to jest moja lewa ręka” – filmik ze szkolenia polskich policjantów robi furorę w sieci.

Nagranie zostało opublikowane w serwisie Vimeo. Nie wiadomo, kiedy dokładnie rozegrały się zarejestrowane na nim zdarzenia, ani gdzie miały miejsce. Słychać jedynie rozbawiony głos nagrywającego, który znajdował się wewnątrz budynku i utrwalał tę sytuację, stojąc w oknie:

Na powyższym filmie widać, jak grupa policjantów truchta wokół parkingu, powtarzając wielokrotnie tak samo brzmiące zdanie: „To jest moja prawa ręka, to jest moja lewa ręka”. Nieznane są dokładne okoliczności – prawdopodobnie odbywali w ten sposób karę, być może któryś z nich pomylił się w trakcie musztry. 

Czy sytuacja miała miejsce w Pile?

Dziennikarze Gazeta.pl zasięgnęli języka w Komendzie Głównej Policji, ale tam odesłano ich do Szkoły Policyjnej w Pile, na terenie której – w domyśle – miała rozegrać się sytuacja.

– Chcemy sprawdzić, czy film został nagrany w naszej jednostce. Aktualnie na terenie szkoły trwają dosyć duże prace modernizacyjne związane z rozbudową części kwaterunkowej szkoły policji. Próbujemy ustalić, czy filmik był nagrany na naszym terenie – powiedział w rozmowie z portalem Sebastian Wegner, rzecznik prasowy jednostki.

Były rzecznik policji komentuje

Do tego, co widać na nagraniu, odniósł się także były rzecznik Komendy Głównej Mariusz Sokołowski. Nie krył swojej dezaprobaty wobec tego rodzaju metod szkoleniowych:

– Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. To poniżające dla polskiej policji. Ten, kto wydał polecenie, żeby biegać dookoła i wykrzykiwać teksty o rękach, powinien stuknąć się porządnie w głowę. Czym innym jest w policji wprowadzanie dyscypliny wśród funkcjonariuszy, a czym innym wydawanie takich poleceń. To z dyscypliną nie ma nic wspólnego. Ktoś, kto wydał to polecenie, najwyraźniej naoglądał się amerykańskich filmów. Ten filmik mi przypomina sceny z „Akademii Policyjnej” – mówił Wirtualnej Polsce.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP