Zamknij

Nagrody i premie rozdane przez ministra rolnictwa. Pod względem kwot pokonał poprzednika

Redakcja
01.03.2019 12:53
Nagrody i premie rozdane przez ministra rolnictwa. Pod względem kwot pokonał poprzednika
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Sprawę nagłośnił między innymi portal Wirtualna Polska. W ubiegłym roku lawina krytyki spłynęła na ówczesnego szefa resortu rolnictwa, Krzysztofa Jurgiela, za rozdawanie licznych nagród i premii. Jak wynika z odpowiedzi na interpelację poselską polityków PO – Doroty Niedzieli i Kazimierza Plocke – obecny minister Jan Krzysztof Ardanowski pod tym względem pokonał swojego poprzednika.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pracownicy instytucji podległych resortowi rolnictwa otrzymali w 2018 roku łącznie 264 miliony 102 tysiące złotych nagród.

Zobacz także

Na największe dofinansowanie mogła liczyć Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – na wszystkie, premie, nagrody oraz „trzynastki” przeznaczono 99,3 miliona złotych. Pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego otrzymali łącznie 67 milionów złotych nagród.

Zobacz także

Poniżej publikujemy pełne zestawienie zawarte w odpowiedzi resortu na interpelację posłów PO.

NAGRODY I PREMIER, ROZDANE PRZEZ MINISTRA ROLNICTWA. ZESTAWIENIE KWOT

Ardanowski rozdał swoim współpracownikom o 91 milionów złotych więcej niż jego poprzednik – wynika z dokumentu.

Odpowiedź na interpelację

Krzysztof Jurgiel w zeszłym roku przeznaczył na premie 173 miliony. Przypomnijmy, że decyzją premiera Mateusza Morawieckiego podał się do dymisji i jego miejsce w czerwcu 2018 roku zajął obecny minister.

Zobacz także

Powyższe zestawienie to odpowiedź na interpelację poselską autorstwa Doroty Niedzieli i Kazimierza Plocke z Platformy Obywatelskiej. Jak podkreślono w oświadczeniu ministerstwa, szefowi resortu podlegają: 23 jednostki organizacyjne, z których 69 jest przez niego nadzorowanych, oraz 31 tysięcy pracowników. Dodatkowo w odpowiedzi zaznaczono, że sam minister Ardanowski, urzędnicy, sekretarze i podsekretarze stanu w ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie dostali wyżej wymienionych ekwiwalentów.

RadioZET/Wirtualna Polska/Gazeta.pl/Sejm.gov/JZ