Zamknij

Najgroźniejsi terroryści na tajnym zlocie w Polsce [Nieznane fakty]

Redakcja
15.01.2018 22:40
Najgroźniejsi terroryści na tajnym zlocie w Polsce [Nieznane fakty]

Gdzie w Polsce mieszkali najgroźniejsi na świecie terroryści? Porwania samolotów, zamach bombowy na Okęciu i nieznane dotąd kulisy tajnego zlotu najgroźniejszych terrorystów w Polsce 2002 roku. To wszystko znalazło się w książce „Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce”, która właśnie ma premierę.

Po bestsellerowym tomie „Jerzy Dziewulski o polskiej policji” światło dzienne ukaże książka „Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce”. Jej autorem jest dziennikarz Radia ZET, Krzysztof Pyzia. We wspomnianym tytule po raz pierwszy światło dzienne ujrzą nieznane dotąd informacje. W rozmowie z Pyzią, najsłynniejszy polski antyterrorysta wyjawia informacje, które dotychczas były owiane tajemnicą i dopiero teraz zostaną wyjawione.  Dożyliśmy czasów, w których każdego dnia możemy zginąć z rąk terrorysty. Niezależnie od tego, gdzie będziemy - przekonują we wstępie autorzy. Jak się tego ustrzec? Odpowiedź została ponoć zawarta w książce.

Najgroźniejsi zamachowcy goszczący w Polsce. Biznesy polityków z siatką terrorystyczną. Ukrywanie się w Polsce Abu Nidala, nazywanego poprzednikiem Bin Ladena. Porwania samolotów i pertraktacje z porywaczami. Przemilczana prawda o spotkaniu najgroźniejszych terrorystów w Polsce w 2002 roku. Zamach w Warszawie na Abu Daouda, palestyńskiego ekstremistę. Bombowy zamach na lotnisku Okęcie w dniu wyboru Lecha Wałęsy na prezydenta. I niewygodna prawda o systemie ochrony polskich lotnisk.

Szokująca opowieść, po której dużo baczniej będziesz rozglądać się na ulicy, w metrze i samolocie…

Strach, uległość, panika – to jest to, na czym najbardziej zależy terrorystom. Walczmy z nimi poprzez pokazywanie zagrożeń, uczenie ludzi, jak reagować w określonych sytuacjach. Odrzućmy tezę, że pokazywać rzeczywistość to znaczy straszyć społeczeństwo. Im mniej wiedzy, tym więcej strachu. I po to napisaliśmy tę książkę.

Książkę poleca m.in. Radio ZET, a spotkanie wokół książki odbędzie się już we wtorek 16.01 w warszawskim Empiku Junior o godzinie 18-tej.

Tytuł „Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce” można kupić m.in. na stronie Empiku.

AUTORZY:
Krzysztof Pyzia – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Autor  bestsellerów – książki "Jerzy Dziewulski o polskiej policji" i  wywiadu rzeki z Wojciechem Pokorą "Z Pokorą przez życie". Producent Poranka w Radiu ZET, dziennikarz tygodnika „Angora” i „Playboya”. Autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl. Interesuje się historią i tematyką dotyczącą służb specjalnych i terroryzmu.

Jerzy Dziewulski – były gliniarz, antyterrorysta, poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji. Kierował likwidacją 13 zamachów terrorystycznych, m.in. na pokładach samolotów, ratując życie 765 pasażerów. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zaczynał w Milicji Obywatelskiej w wydziale służby wywiadowczej na Żoliborzu. Później był m.in. dowódcą jednostki antyterrorystycznej na lotnisku Okęcie w Warszawie. Szef osobistej ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, jego osobisty sekretarz oraz doradca do spraw bezpieczeństwa. Szkolony w USA, w Izraelu i we Francji. Twórca sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Ranny na służbie. Jako jedyny policjant w Polsce został trzykrotnie odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę. Odznaczony również Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.