Najmłodszy polski milioner pozostaje w areszcie

Redakcja
18.03.2017 17:55
Najmłodszy polski milioner pozostaje w areszcie
fot. Wikimedi Commons

Piotr K. nazywany przez media „najmłodszym polskim milionerem” pozostanie w areszcie  do czerwca – zdecydował w sobotę Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów. Uwzględnił tym samym wniosek prokuratury.

Posiedzenie ws. utrzymania aresztu trwało kilka godzin. Piotr K. i jego obrońca wnioskowali bowiem o możliwość zapoznania się z aktami sprawy i sąd do tego wniosku się przychylił.

Zobacz także

Ostatecznie sąd zdecydował o utrzymaniu aresztu. Jak poinformowała PAP rzeczniczka warszawskiej prokuratury regionalnej (prowadzącej śledztwo – PAP), prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka swoją decyzję uzasadniła zarówno obawą, że podejrzany może ponownie uciec i się ukrywać, a także obawą matactwa i wysoką karą grożącą mężczyźnie. Prokuratura już wcześniej zapowiadała też uzupełnienia postawionych K. dotąd zarzutów. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych dni. Według informacji PAP mają one dotyczyć oszustw, które K. miał popełnić m.in. oferując środki farmaceutyczne i specyfiki np. do wybielania zębów.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET
K. podejrzany jest między innymi o oszustwa oraz przestępstwa wynikające z ustawy o kosmetykach i ustawy Prawo farmaceutyczne. Chodzi m.in. o wprowadzanie do obrotu kosmetyków oraz środków farmaceutycznych bez zezwolenia. Grozi mu do 8 lat więzienia. W śledztwie prowadzonym przez prokuraturę podejrzane są jeszcze poza Piotrem K. dwie osoby - kobieta i mężczyzna, które miały z nim współpracować.

RadioZET.pl/PAP/MaAl