Zamknij

Najnowsze dane GUS na temat śmiertelnych wypadków przy pracy

Redakcja
30.10.2017 12:47

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dana na temat śmiertelnych wypadków w trakcie pracy. Wychodzi na to, że ich liczba w 2016 r. spadła o 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego. O 7 proc. spadała też liczba osób, które w pracy doznały ciężkich obrażeń.

Najnowsze dane GUS na temat śmiertelnych wypadków przy pracy
fot. Pixabay

 

Według danych GUS-u w 2016 r. zarejestrowano 87 tys. 886 osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy, w tym 243 osoby w wypadkach ze skutkiem śmiertelnym i 467 osoby z ciężkimi obrażeniami ciała. Statystyki mówią jednak, że zachowanie bezpieczeństwa pracy w Polsce idzie w dobrym kierunku, bowiem wypadków jest coraz mniej.

Rośnie bezpieczeństwo

Wśród poszkodowanych podczas wykonywania swojej pracy najwięcej jest robotników przemysłowych i rzemieślników (25,4 proc. ogółu osób poszkodowanych w kraju).

Grupą, wśród której jest najwięcej wypadków ze skutkiem śmiertelnym, są robotnicy obróbki metali i mechanicy maszyn i urządzeń. 32,5 proc. spośród wszystkich zgonów w trakcie pracy stanowi właśnie ta grupa.

Według danych GUS-u, wzrosło także bezpieczeństwo w branży budowlanej. Liczba poszkodowanych spadała mimo tego, że liczba pracowników wzrosła.

Kobiety w mniejszości

Co ciekawe, z 37,3 do 37,7 proc. wzrosła liczba kobiet poszkodowanych w trakcie wykonywania pracy. Nie zmieniła się liczba młodocianych w ogólnej liczbie osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy, stanowiła 0,1 proc. ogółu.

Zawirowania w cenach jajek w Polsce. Oto szczegóły:

Zobacz także

RadioZET.pl/GUS/PAP/strz