Najnowszy sondaż CBOS. Zmieniło się poparcie dla prezydenta i parlamentu

Redakcja
14.11.2017 19:31
Najnowszy sondaż CBOS. Zmieniło się poparcie dla prezydenta i parlamentu
fot. Archiwum RadioZET.pl

Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowało najnowszy sondaż poparcia dla Sejmu, Senatu i prezydenta Andrzeja Dudy. Wynika z niego, że pogorszyły się notowania prezydenta i parlamentu w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Z pracy Sejmu zadowolonych jest 31 proc. badanych, czyli o 5 punktów procentowych mniej niż miesiąc temu. Źle ocenia pracę Sejmu 54 proc. badanych (o 4 punkty procentowe więcej niż w październiku).

Spada poparcie dla rządu i prezydenta

Z działalności prezydenta Andrzeja Dudy zadowolonych jest 62 proc. respondentów, czyli o 6 proc. mniej, niż w październiku. Negatywnie o działaniach głowy państwa wypowiada się 29 proc. ankietowanych, czyli o 5 proc. więcej niż miesiąc wcześniej.

Gorsze wyniki, niż miesiąc wcześniej

Z działalności Senatu zadowolonych jest 29 procent badanych, co oznacza spadek o 7 punktów w stosunku do października. Niezadowolonych z pracy Senatu jest 45 proc. ankietowanych, czyli o 3 proc. więcej niż w październiku br.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich face-to-face, wspomaganych komputerowo, w dniach 2-12 listopada 2017 roku, na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 1016 osób.

Wzrosło poparcie opozycji

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych w potencjalnych wyborach do Sejmu zlecony przez CBOS wskazuje, że spadło poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości (wraz z SP i PR) o 2 punkty procentowe. Wzrosło natomiast poparcie dla Platformy Obywatelskiej o 1 punkt procentowy:

Zagłosuj w naszej sondzie:

Zagłosuj

Jak oceniasz pracę prezydenta Andrzeja Dudy?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/CBOS/Gazeta.pl/strz