Zamknij

Zamieszanie wokół sądów zaszkodziło PiS? Najnowszy sondaż dla ''GW''

Redakcja
25.07.2017 08:20
Zamieszanie wokół sądów zaszkodziło PiS? Najnowszy sondaż dla ''GW''
fot. Agencja Gazeta

Lipcowe manifestacje i napięta sytuacja społeczno-polityczna wokół reformy sądownictwa nie wpłynęły na spadek notowań partii rządzącej. PiS cieszy się 33-procentowym poparciem i wyprzedza Platformę Obywatelską o 10 punktów procentowych - wynika z sondażu Kantar Public dla Gazety Wyborczej. 

Czy prezydent na dobre zerwał się z uwięzi PiS-u? Dyskutuj w serwisie Mam Zdanie

Według sondażu, do parlamentu dostałyby się tylko cztery ugrupowania. Oprócz PiS (33 proc.) i PO (23 proc.) w sejmowych ławach zasiedliby przedstawiciele ugrupowania Kukiz'15 (10 proc.) oraz Nowoczesnej (9 proc.). Pięcioprocentowego progu wyborczego nie przekroczyłaby partia Janusza Korwin-Mikkego ''Wolność'' (4 proc.).

Zobacz także

Z sondażu wynika, że partii Jarosława Kaczyńskiego zagrozić mogłaby wspólna lista ''Zjednoczonej Opozycji''. Koalicję PO, Nowoczesnej i PSL wsparłoby łącznie 36 procent wyborców. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby wówczas 32 procent obywateli. Do Sejmu dostałyby się jeszcze: Kukiz'15 (14 proc.) i lewicowa koalicja (SLD, Razem i Zieloni - 7 proc.).

W zestawieniu młodych wyborców w wieku 18-24 lata największym poparciem cieszy się ruch Pawła Kukiza (34 proc.). Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 18 procent poparcia młodzieży. Trzecie miejsce zajmuje partia Wolność (14 proc.). 

A ty na kogo oddałbyś swój głos? Zagłosuj w sondzie Radia ZET! 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/DG