Do portu w Gdańsku będą wpływać największe kontenerowce świata

Redakcja
18.05.2017 08:31
Do portu w Gdańsku będą wpływać największe kontenerowce świata
fot. flickr

W ramach połączenia z Dalekiego Wschodu, do terminala w Gdańsku będą przypływać największe statki na świecie. Co tydzień przypłynie jednostka o pojemności nawet do 21 tys. kontenerów.

Terminal w Gdańsku będzie jedynym na Morzu Bałtyckim, do którego będą przypływały kontenerowce należące do CMA CGM Group, COSCO SHIPPING, OOCL oraz EVERGREEN – poinformowały władze portu, dodając, że co tydzień możemy się spodziewać statku z towarami z Azji.

Towary z Azji

Jak podaje Gazeta Prawna, gdański terminal zapowiada, że co tydzień będą przypływać największe pływające jednostki świata, przewożąc towary bezpośrednio z Azji do Polski. Na trasie do Polski kontenerowce zawijają do portów: Shanghai, Ningbo, Xiamen, Yantian, Singapore, Felixstowe, Rotterdam.

W środę, 17 maja, do Gdańska przypłynął jeden z największych statków oceanicznych świata „CSCL Arctic Ocean”. Kontenerowiec ma ponad 399 metrów długości i 58,6 szerokości.

3 miliony kontenerów rocznie

Drugie głębokowodne nabrzeże kontenerowe T2 w porcie w Gdańsku zostało otwarte pod koniec października 2016 r. Inwestycja która kosztowała 200 mln euro pozwoli na przeładunek 3 mln kontenerów rocznie.

RadioZET.pl/gazetaprawna.pl/stz