Zamknij

Pijana wjechała w blok. Miała 3 promile alkoholu w organizmie

25.09.2020 15:44
Wypadek Namysłów
fot. KPP Namysłów

Namysłów. Policja zatrzymała 58-letnią kobietę, która swoim samochodem wjechała w ścianę bloku. Kobieta była pod wpływem alkoholu — miała blisko 3 promile w organizmie.

Pijana 58-latka wjechała fiatem w ścianę bloku mieszkalnego, po czym uciekła do swojego mieszkania. Namierzyli ją policjanci z Namysłowa. Po badaniu trzeźwości okazało się, że kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie

Namysłów. Pijana kobieta wjechała samochodem w blok

Do tego zdarzenia doszło w czwartek, 24 września. Ze zgłoszenia, które otrzymała policja, wynikało, że kobieta kierująca fiatem, straciła panowanie nad autem i uderzyła w blok. Świadkowie wypadku wyczuli od kierującej alkohol.

Gdy policjanci dojechali na miejsce, zastali rozbity samochód, którego kierowca przejechał przez pas zieleni, najechał na pozostawiony pod blokiem rower i uderzył w ścianę budynku

KPP w Namysłowie

Śledczy ustalili, że za ten wypadek odpowiedzialna jest 58-letnia mieszkanka osiedla, która po wjechaniu w blok, uciekła do swojego mieszkania. Mundurowi razem z ratownikami medycznymi odszukali kobietę i udzielili jej pomocy. 58-latka w wyniku wypadku doznała lekkich obrażeń. "W trakcie rozpytania kobieta oznajmiła policjantom, że chciała tylko dojechać z pobliskich ogródków działkowych do domu, ale w trakcie przejazdu straciła panowanie nad pojazdem" - czytamy w komunikacie KPP Namysłów.

Zobacz także

Kobieta została zbadana alkomatem, okazało się, że miała blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. 58-latce grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywa oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

KPP Namysłów
fot. KPP Namysłów
79-58904
fot. KPP Namysłów

RadioZEt.pl/KPP Namysłów