Zamknij

Prowadził, mając blisko 4 promile alkoholu. Gdy wysiadł z auta, zataczał się

14.09.2020 21:57

Namysłów. Policjanci zatrzymali na stacji paliw pijanego kierowcę. Mężczyzna po wyjściu z samochodu, nie dał rady utrzymać się na nogach o własnych siłach. Po badaniu okazało się, że miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Policja
fot. East News/Damian Klamka

Do zatrzymania pijanego kierowcy na stacji paliw w Namysłowie doszło w sobotę wieczorem. Funkcjonariusze wcześniej otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący samochodem marki Dacia "po wyjściu z auta zataczał się, następnie przewrócił się na ziemię i nie może wstać o własnych siłach". Policjanci udali się pod wskazany adres. 

Namysłów. Policja zatrzymała pijanego kierowcę

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Policjanci pojechali więc pod wskazaną stację paliw. Okazało się, że mężczyzna miał blisko cztery promile alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany, funkcjonariusze przewieźli go do aresztu, a samochód został przekazany na strzeżony parking.

Zobacz także

W systemie informacyjnym policji okazało się, że zatrzymany kierowa był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zatrzymanie pijanego kierowcy w Kamiennej

Tego samego wieczoru, mundurowi zatrzymali w Kamiennej osobowego mercedesa. Mężczyzna, który nim kierował, nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna był także pod wpływem alkoholu. Miał ponad 1,5 promila i także aktywny zakaz prowadzenia pojazdami za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu.

Zobacz także

Kierowcy zatrzymani w sobotę za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast za złamanie aktualnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, sąd może ich skazać na 5 lat więzienia.

loader

RadioZEt.pl/ KPP Namysłów