Zamknij

Napad na 11-letnie dziecko we Wrocławiu. Sprawca groził pobiciem

Dominik Gołdyn
23.03.2019 19:52
Policja
fot. East News

Napad rabunkowy na dziecko we Wrocławiu. Mężczyzna podbiegł do 11-latka i zagroził pobiciem, jeśli ten nie odda mu telefonu oraz pieniędzy. Sprawca zabrał gotówkę i zbiegł. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja we Wrocławiu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, namierzyła 26-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna na jednej z ulic wrocławskiego Zalesia zaczepił 11-letniego chłopca, który wracał do domu. Zagroził, że go pobije, jeśli ten nie odda mu telefonu oraz pieniędzy. Chłopak telefonu nie miał i przyznał, że posiada przy sobie tylko 10 złotych. Napastnik zabrał mu pieniądze i uciekł.

W miejscu napadu nie było monitoringu, a wystraszony chłopiec, niewiele pamiętał z tego zdarzenia. Policjanci rozpoczęli intensywne działania w celu wytypowania osoby, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. Następnie namierzyli jej aktualne miejsce pobytu.

Zobacz także

26-letni mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany i usłyszał zarzuty za rozbój. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Śledczy ustalili również, że mężczyzna okradł jedną z piwnic w miejscu zamieszkania, zabierając z niej elektronarzędzia. Swój łup następnie zastawił w jednym z lombardów.

Teraz grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/DG