Zamknij

Napad na kantor w Piszu. Poszkodowany odpowie za strzelanie do przestępców [WIDEO]

Redakcja
21.02.2018 11:27
Napad na kantor w Piszu. Poszkodowany odpowie za strzelanie do przestępców [WIDEO]
fot. Youtube

Niedoskonałość polskiego prawa uwidoczniły okoliczności napadu na kantor w Piszu. Poszkodowany właściciel kantoru oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżających bandytów. Teraz jako pierwszy odpowie za przekroczenie obrony koniecznej.

Zagłosuj

Uważam, że Polacy...

Liczba głosów:

W piątek 16 lutego w Piszu zamaskowany przestępca napadł na kończącego pracę właściciela kantora. Mężczyzna upadł i po krótkiej szamotaninie bandyta wyrwał mu plecak z gotówką. Poszkodowany miał przy sobie prywatną broń, która wypadła mu na ziemię. Napastnik próbował ją zabrać, ale nie dał rady. Po chwili pan Mieczysław wymierzył do oddalającego się osobowego passata, którym uciekali przestępcy.

Napad na kantor w Piszu

Właścicielowi kantoru zrabowane zostało 100 tys. złotych w gotówce. — Musiałem wziąć adwokata, bo z nieprzyjemnych rozmów z policją wynika, że coś tam na mnie szykują. Chodzi o to, że strzelałem do tych bandytów — mówi rozżalony pan Mieczysław w rozmowie z Wirtualną Polska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Trzy strzały w kierunku bandytów

Policja potwierdza, że jednym z wątków śledztwa jest niezasadne użycie broni. Tego typu zachowania traktowane są jako nadużycie obrony koniecznej. — Policjanci będą również badali zasadność użycia broni palnej przez właściciela kantoru — mówi podkom. Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Na nagraniu z kamery monitoringu widać, w jak dramatycznych okolicznościach znalazł się napadnięty mieszkaniec Pisza:

RadioZET.pl/WP.pl/strz