Zamknij

„Konstytucja” na gmachu Sądu Najwyższego

Redakcja
08.10.2018 13:19

Baner z napisem „Konstytucja” zawisł nad wejściem do Sądu Najwyższego. Opuszczono go z dachu po briefingu prasowym Obywateli RP.

Sąd Najwyższy
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kilkudziesięciu członków i sympatyków Obywateli RP zebrało się w poniedziałek przed budynkiem Sądu Najwyższego. Wśród nich byli m.in. lider ruchu Paweł Kasprzak, Władysław Frasyniuk i były lider KOD Mateusz Kijowski.
Kasprzak mówił dziennikarzom, że Sąd Najwyższy „dzięki odpowiedzialnej postawie” swoich sędziów trwa jako „niezawisła władza sądownicza wciąż demokratycznej RP”.

– Ten znak, to słowo jest niewinne, jest politycznie obojętne, jest politycznie bezbarwne. Jesteśmy przed sądem, ten sąd broni sprawiedliwości, sprawiedliwość jest bezpartyjna, sprawiedliwość nie może zależeć od chwilowych koniunktur politycznych – mówił lider ruchu.

Dyrekcja SN wyraziła zgodę na umieszczenie transparentu, co potwierdził rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski. Jak jednak dodał, „to wcale nie oznacza, że kierownictwo będzie się zgadzać na wszelkie inne hasła, choćby takie obojętne czy niezabarwione polityczne”.

RadioZET.pl/PAP/JŚ