Narkotykowy gang z Bogatyni w rękach policji [GALERIA]

Redakcja
11.11.2017 20:33
Narkotykowy gang z Bogatyni w rękach policji [GALERIA]

60 uzbrojonych funkcjonariuszy CBŚP weszło wcześnie rano jednocześnie do kilkunastu domów na terenie Bogatyni. Udało im się zatrzymać 15 osób zamieszanych w produkcję narkotyków na dużą skalę. Śledztwo trwało niemal dwa lata.

Zagłosuj

Uważasz, że zaostrzenie prawa karnego zmniejszyłoby w Polsce liczbę przestępstw?

Liczba głosów:

Prężnie działający narkotykowy gang produkował metaamfetaminę na terenie Bogatyni, która później trafiała do przestępców na terenie woj. lubuskiego, dolnośląskiego i w Niemczech. Zatrzymanie 15 osób, to efekt niemal dwuletniej pracy policjantów CBŚP z Wrocławia i Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Narkotyki warte milion złotych

Według ustaleń śledztwa, którymi podzieliła się policja, wynika, że grupa działała od 2015 roku, będąc stałym dostawcą metaamfetaminy dla zachodniej Polski i Niemiec. CBŚP twierdzi, że przez pół roku podejrzani mogli sprzedać około 10 kilogramów metamfetaminy, narkotyku lokalnie zwanego „piko”, o wartości około miliona złotych.

Produkcja na dużą skalę

Kilku członków narkotykowego gangu trafiło za kraty już w marcu 2016 roku, gdy policjantom udało się dotrzeć do linii produkcyjnej. Zabezpieczono wtedy 700 ml metamfetaminy w fazie płynnej, 42 gramy gotowego produktu, odczynniki chemiczne, półprodukty oraz szklane naczynia. W piątek 10 listopada pozostali przestępcy zostali zatrzymani. Spośród 15 osób, 7 pozostanie w areszcie, gdzie poczekają na rozprawę przed sądem.

CBŚP opublikowało zdjęcia z nalotów:

Zobacz także

RadioZET.pl/bogatynia.info.pl/strz